PRICE ACTION - POMŮCKY NA FOREX
Přeskočit navigaci

PRICE ACTION - PRO TRADERY

Alternativa k obrázku

Obchodování Price Action

Domnívám se, že "Price action" je jen bublina a módní trend. Proč? Například price action praví, že po formaci engulfing může dojít ke změně trendu. Jistě. Ale to samé říká například i klouzavý průměr. Jen o trochu později. Zhruba v okamžiku, kdy skutečně ke změně trendu dojde.

Využívám Price action ve svých automatických obchodních systémech? Ano. Nejen pro vstup, ale zejména pro to, abych z obchodní pozice včas vypadl.

Osobně se domnívám, že "Price action" je jen další sada indikátorů, nebo chcete-li oscilátorů. Nic víc. je třeba je využívat tam, kde se to hodí a kde to může nahnat nějaké ty bodíky.

Pravdou je, že zejména různé indikátory jsou zpožděné za aktuálním vývojem situace na trhu. Proto se může stát, že indikátor změnu zaznamená až v okamžiku, kdy už je pozdě. A můžeme tak přijít o dobrý obchod. Nebo nás indikátor svým opožděním může zachránit před ztrátou. A pokud budu čekat, až se mi potvrdí vstup do obchodu více signály, zase nemusím udělat obchod žádný. To je tedy dilema. Opravdu je to dilema? Není. V jednoduchosti je přece krása. Pokud si zvolíme příliš složitou strategii, tak při ručním obchodování málokdy dodržíme všechna pravidla pro vstup. A při automatickém obchodování nám složitá strategie opravdu nemusí dát žádný signál. Proto volím jednoduchý vstup a všemi dostupnými prostředky se snažím vyřešit výstup z obchodu tak, aby strategie dlouhodobě vydělávala. A zde používám spoustu signálů včetně PA, PSaR, MA (ostříleným traderům jistě není třeba tyto zkratky vysvětlovat).

Co je tedy to správné?

Výstup z obchodu je mnohemm důležitější, než vstup do obchodu.

Všechny materiály jsou poskytovány výhradně pro informaci. Předchozí výsledky a výkonnost nezaručují úspěšnost v budoucnosti. Plné znění vyloučení zodpovědnosti.

FX64 na Facebooku